אודות

זאב בן אשר

מוסמך במנהל עסקים, בוגר קורס מתקדם למנהלים בכירים בהארווארד. מכהן כדירקטור בחברות מהגדולות במשק הישראלי. במקביל מאמן מנהלים ומאמן עסקי, מטפל אינטגרטיבי ומרצה בנושא מנהיגות על בסיס מיינדפולנס ובהקשבה אפקטיבית. מנחה ומתרגל מדיטציה בעמותת תובנה ובמסגרת פעילות קהילתית (גיל שלישי, אסירים).
כיהן בעבר כחבר הנהלה בבנק הפועלים ובבנק הבינלאומי ובמועצות מנהלים רבות (כור, דלק, יו'ר ישראכרט ויו'ר
Signature Bank בניו יורק).

שירי אביאל

פסיכולוגית ארגונית (MA), עוסקת בייעוץ ארגוני משנת 1996, מומחית בהטמעת תהליכי מיינדפולנס בארגונים ובפיתוח מנהיגות.
שימשה יועצת ארגונית במשרדי ייעוץ ארגוני, בחיל האויר הישראלי, ובשנים האחרונות- יועצת ארגונית עצמאית, מובילה את תחום המיינדפולנס בארגונים בישראל (בין לקוחותיה- בנק הפועלים, שרותי בריאות כללית, Nice ,Lumenis, אלביט, מכבי שרותי בריאות, GE, ועוד). במהלך שנות עבודתה התמחתה בפיתוח מנהיגות, פיתוח צוותים וצוותי הנהלה ואימון מנהלים בכירים.
במהלך שהותה בקנדה (בין השנים 2005-2008) למדה מיינדפולנס, ועם חזרתה, בשנת 2008, פיתחה, במשותף עם זאב בן אשר, את קורס פיתוח המנהיגות מבוסס המיינדפולנס, אותו הוא מנחה מאז שנת 2009 בארגונים מובילים בארץ. מאות מנהלים ועובדים השתתפו בקורסי המיינדפולנס בהנחייתה של שירי.
שירי מורת – Mindfulness- Based Stress Reduction – MBSR – קורס הפחתת לחץ ושחיקה בן שמונה שבועות- התמחותה בקורסים המותאמים לארגונים בישראל, מנחת פרקטיקום – מיינדפולנס בארגונים בתואר שני בפסיכולוגיה ארגונית באוניברסיטת בר אילן, ומרצה בקורס מיינדפולנס למנהלים, ביחידה להכשרת מנהלים במרכז הבין תחומי, הרצליה.

סמדר יהודה גזית

פסיכולוגית קלינית מומחית (MA), מנחת MBCT (טיפול קוגניטיבי מבוסס-מיינדפולנס).

לומדת בודהיזם ומתרגלת מדיטציה כ- 13 שנים, במקביל לעבודתה הקלינית. הוכשרה לטיפול בשיטת MBCT ע"י פרופ' זינדל סגל, אחד מיוצרי התכנית, בטורונטו ובניו-יורק. בעשור האחרון עוסקת בשילוב של מיינדפולנס בשדה הקליני, וכן בהדרכה של צוותים בתחומים שונים בנושא של מיינדפולנס.

הייעוד שלנו

שנינו אנשי "ארגונים" וניהול, ושנינו מתרגלי מיינדפולנס ותיקים.
השילוב שבין הניסיון שצברנו בשני עולמות התוכן הללו, ואהבתינו המשותפת לתרגול וללימוד המיינדפולנס, מאפשרים לנו ללמד מנהלים כלי אימון תודעה חשובים ופרקטיים, הנשענים הן על הידע שרכשנו והן על ניסיוננו האישי בתרגול של מיינדפולנס לאורך שנים.
אנחנו מבינים מנהלים ומבינים ארגונים. אנחנו מכירים את הדילמות ואת הקשיים שנמצאים שם. ואנחנו מאמינים שאימון במיינדפולנס משפר את יכולת ההתמודדות של המנהלים עם אתגרי התקופה- "הפרעת הקשב הניהולית", לחץ ושחיקה, ריבוי שינויים וחוסר ודאות. יותר מזה, אימון במיינדפולנס והכרות קרובה עם התודעה הינם הכרחיים בתקופה שכזו.
הייעוד שלנו ללמד את המנהלים כלים שיאפשרו להם להכיר ולאמן את תודעתם– להתפתח לגרסה מוצלחת יותר של עצמם- פחות לחץ, יותר נוכחות ובהירות- פחות סבל אישי וארגוני.
שיתוף